Szkolenia EBSCO w listopadzie
Zachęcamy studentów, pracowników naukowych oraz wykładowców do udziału w szkoleniach przygotowanych przez firmę EBSCO. Wszystkie szkolenia będą prowadzone w języku polskim.
Pierwsze szkolenie będzie poświęcone dedykowanym bazom z rodziny Medline (MEDLINE Ultimate, MEDLINE Complete oraz MEDLINE with Full Text).
Instytut Nenckiego ma wykupiony dostęp do bazy MEDLINE Complete.
* * *
Praktyczna sesja, podczas której przyjrzymy się opcjom wyszukiwania w bazach z rodziny MEDLINE: MEDLINE Ultimate, MEDLINE Complete oraz MEDLINE with Full Text. Te bogate pełnotekstowe bazy artykułów z zakresu medycyny cechują się dedykowanymi opcjami wyszukiwania i zawężania wyników, które rzadko występują w przypadku innych popularnych baz EBSCO.
Wyszukiwanie dla studentów nauk medycznych, czyli poznaj rodzinę pełnotekstowych baz MEDLINE
Data: 8 listopad 2023
Godzina: 10:00 (45 minut)
Rejestracja: https://ebsco-polish.zoom.us/webinar/register/WN_n7LjGNemRbycgBuR2uFmLg
* * *
Wszystkim użytkownikom polecamy poniższe szkolenia, które mogą pomóc lepiej poznać platformę EBSCO oraz jej funkcje przydatne w pisaniu prac badawczych:
Problem ze znajdowaniem trafnych haseł wyszukiwawczych to już przeszłość!
Data: 22 listopada 2023
Godzina: 10:00 (40 minut)
Rejestracja: https://ebsco-polish.zoom.us/webinar/register/WN_8Em4f8k0RmeSokzLVDtdOg
Masz problemy ze znalezieniem odpowiedniego terminu wyszukiwawczego? Próby wpisywania intuicyjnych haseł nie przynoszą satysfakcjonujących wyników? To szkolenie jest dla ciebie! To będzie sesja dedykowana wyszukiwaniu w oparciu o hasła kontrolowane pochodzące z tezaurusa dziedzinowego. Pokażemy różnice w wynikach wyszukiwania z wykorzystaniem tezaurusa w porównaniu z używaniem słów pochodzących z języka naturalnego.
* * *
Napisz pracę badawczą z EBSCOhost: przegląd przydatnych narzędzi
Data: 15 listopad 2023
Godzina: 13:00 (45 minut)
Rejestracja: https://ebsco-polish.zoom.us/webinar/register/WN_6B7KncHkSa2AZs50xaf1Yg
Platforma EBSCOhost to nie tylko miejsce, gdzie badacze mogą odkrywać literaturę naukową, ale również pracować z pełnym tekstem oraz bibliografią. Podczas tej praktycznej sesji dokonamy przeglądu funkcji tj. zapisywanie artykułów w indywidualnym folderze i dzielenie się wynikami poszukiwać z innymi, wykorzystanie historii wyszukiwań, zapisywanie danych do managerów bibliografii w tym Zotero czy Mendeley, zapisywanie artykułów do konta Google Drive.